Zwolnieni z teorii – nasi absolwenci na lekcjach chemii.

W ostatnim tygodniu nasi absolwenci a obecnie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie, Patryk Karman i Adam Domagała przeprowadzili wykłady w klasach VI – VIII na temat najwybitniejszych polskich chemików. Uczniowie realizują projekt chemiczno-historyczny na temat historii i rozwoju polskiej chemii, petrochemii oraz fizyki. Projekt powstał w ramach tegorocznej edycji Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jest to olimpiada przeznaczona głównie dla uczniów szkół ponadpodstawowych, podczas której  zdobywają doświadczenie, międzynarodowe certyfikaty i nagrody, które pomogą im w znalezieniu porządnej pracy.
Celem tegoż projektu jest także upowszechnienie tematów, które nie są poruszane podczas lekcji w szkole. Uczniowie pragną edukować społeczeństwo na temat rozwoju nauk ścisłych, które z roku na rok zyskują coraz większe znaczenie.
To czysta przyjemność gościć absolwentów, którzy wracają do Naszej Szkoły i chcą dzielić się wiedzą z młodszymi kolegami. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.

Skip to content