Wycieczka do Magicznej Pławnej

19 maja uczniowie klas 4a, 4b, 4c i 6a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zamku Legend Śląskich w Pławnej Dolnej. W magicznym zamku uczniowie poznali pradawne śląskie legendy, które „opowiadały” marionetki wielkości człowieka. Duch Gór, któremu udało się trochę dzieci nastraszyć, długo był tematem rozmów. Dzięki niezwykle interesującym warsztatom teatralnym, litograficznym i ceramicznym dzieci mogły oderwać się od szkolnej codzienności. Zakładając duże maski i grając na instrumentach tworzyli krótkie sceny ulicznego teatru.
Uczniowie udali się również na wzgórze, na którym stoi drewniana Arka Noego, a w niej eksponaty związane z biblijnym potopem, dzieła sztuki sakralnej, ludowej oraz figury zwierząt.
Pogoda dopisała, a wycieczkę uznajemy za bardzo udaną.

 

Skip to content