W 4a fantazja nie zna granic!

Gdzie się znajduje granica wyobraźni?

W pierwszej części cyklu powieści S. C. Lewisa „Opowieści z Narnii” stanowi ją stara szafa w domu Profesora.

Klasa 4a po omówieniu wspomnianej lektury wzięła udział w mini projekcie Moja magiczna stara szafa.  Zadanie polegało na zaprojektowaniu i zbudowaniu tego niezwykłego mebla. Wybór zawartości oraz sposób wykonania prac zależały wyłącznie od inwencji twórczej uczniów. W szafach oprócz ubrań, futer znalazły się zatem ilustracje przedstawiające Narnię, informacje o lekturze, bohaterach, ciekawostki, zagadki czy quizy.

Okazało się, że fantazja i kreatywność czwartoklasistów naprawdę nie zna granic! Jedna z szaf jest nawet w barwach polsko-ukraińskich! Zapał czwartaków oraz efekty ich pracy (d)oceńcie sami ?

Wszystkie te wspaniałe mebelki powstały podczas lekcji języka polskiego u p. Haliny Żerelik.

 

 

Skip to content