Szkolny konkurs recytatorski o ptakach i zwierzakach pt. „Dlaczego cielę ogonem miele i po co krowie rogi na głowie?”

Konkurs odbył się 19 marca w bibliotece szkolnej. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 3, 4, 5 i 6. Uczestnicy przedstawili własną interpretację wierszy: Ludwika Jerzego Kerna, Wandy Chotomskiej, Agnieszki Frączek, Joanny Papuzińskiej, Danuty Wawiłow i Małgorzaty Strzałkowskiej.

Komisja w składzie: pani Joanna Haznar-Kowalczyk, pani Marta Kwiatkowska i pani Anna Wojtach-Grodecka, oceniała technikę wygłaszania utworu, umiejętność interpretacji, pamięciowe odtworzenie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

A oto laureaci konkursu:

1 miejsce Agata Chocholak z klasy 4b

2 miejsce Agata Pietrykowska z klasy 4a

3 miejsce Filip Wawrzonkowski z klasy 3c

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, pozostałym uczestnikom dziękujemy za przygotowane recytacje. Zachęcamy do dalszej pracy nad kulturą słowa i przekazem artystycznym wykonywanych utworów.

Drodzy Uczniowie, nie każdy recytator musi w przyszłości zostać aktorem, ale zdobyte umiejętności na pewno pomogą Wam w dorosłym życiu.

Uczcie się pięknie mówić! Uczcie się recytacji!

 

Skip to content