Sukces w ogólnopolskim konkursie „Ekscentrycy polscy”

Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią Panią Lidią Lasz wzięli udział w ogólnopolskim konkursie dofinansowanym ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra organizowanym przez fundację archeologiczną Terra Desolata ( https://terradesolata.pl/) przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego –  „Ekscentrycy Polscy”.
Ideą konkursu było rozpropagowanie wiedzy o bohaterach regionu, nieznanych powszechnie z kart historii. Uczniowie klasy 6a  z wychowawczynią przygotowali film o Janie Wyżykowskim – odkrywcy polskiej miedzi.
Miło nam poinformować, że praca naszych uczniów została nagrodzona.
Nagrodą w konkursie jest udział w zajęciach opartych o wielkoformatową grę planszową „Ekscentrycy polscy”, podczas których to uczniowie wcielą się w historycznych bohaterów.  Takie zajęcia zostaną przeprowadzone dla klasy 6a i jeszcze dla trzech wybranych klas w najbliższym czasie przez pracowników fundacji.
Gratulujemy sukcesu!
Kliknij w link poniżej, aby obejrzeć nagrodzoną pracę:
Ekscentrycy Polscy – Jan Wyżykowski

 

Skip to content