SP 9 ma supermoce!

W dniach 16-20.10.2023 r.  Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie dołączyła do ogólnopolskiego projektu: V Tydzień Uczniowskiej Supermocy 2023  – Zostań królem i królową swojego czasu. 

Celem projektu było zwrócenie uwagi uczniom na wykorzystanie  i zagospodarowanie czasu w jak najlepszy i najbardziej efektywny sposób. Każdego dnia uczniowie  otrzymywali od SUPERMOCNYCH wolontariuszy zadania – wyzwania, na temat pożeraczy czasu, życiowych celów, codziennych nawyków. Ponadto uczniowie wyszukiwali ciekawe cytaty dotyczące upływającego czasu, zaznaczali na tarczach zegarowych ich typowy dzień z uwzględnieniem ile trwają poszczególne czynności, tworzyli memy a także korony  – stając się królowymi i królami własnego czasu. W trakcie zajęć z wychowawcą uczniowie klas 4-8 oglądali webinar „Jak efektywnie zarządzać swoim czasem w trakcie uczenia się” a także dzięki metodzie 7 kroków uczyli się jak efektywnie zarządzać własnym czasem. 

Hasłem przewodnim w klasie 2a było „Czas jest darmowy ale bezcenny”. Przedstawiając bogactwo swojego bezcennego czasu, uczniowie skupili się na wielu indywidualnych kwestiach: pasjach, aktywnościach. Wzruszającym okazał się wniosek wypływający z prac poszczególnych grup ukazujący jak ważny dla dzieci jest czas spędzony z rodziną.  

Ostatniego dnia na korytarzu szkolnym zostały ustawione trony, na których w koronach mogli zasiąść uczniowie a także wykonać pamiątkowe zdjęcie. Na koniec królowe i króle swojego czasu tanecznym krokiem uczcili kończący się Tydzień Uczniowskiej Supermocy.  

Szkolnymi opiekunami projektu były: Anna Skoczylas i Marta Kwiatkowska. 

 

 

Skip to content