PROJEKTOWO NA POLSKIM: Magiczne krainy i plemiona Śródziemia

Niedawno klasa 6a przeniosła się do magicznego świata lektury pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena. W ramach jej omawiania uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonali zadanie projektowe i za sprawą wystawy przy głównym wejściu zaprosili całą społeczność szkolną na wycieczkę po Śródziemiu.

Szóstoklasiści zbudowali niezwykle szczegółowe, kunsztowne i piękne makiety przedstawiające poszczególne krainy oraz plemiona, które na trasie swojej wyprawy spotkał sympatyczny Bilbo Baggins. Opatrzyli je dodatkowo kartami z przewodnika, zawierającymi nie tylko  najważniejsze informacje o miejscu czy plemieniu, ale także praktyczne wskazówki czy ostrzeżenia dla turystów wybierających się w te strony.