Pasowanie na ucznia. Wspomnienie ze ślubowania pierwszoklasistów.

Rozpoczęcie nauki w szkole to duże wydarzenie dla każdego dziecka. Tornister, piórnik, pierwsze książki i zeszyty. Wiele dzieci nie może doczekać się pierwszego dzwonka, toteż z dużym entuzjazmem idą do szkoły w te pierwsze dni.

 Pasowanie na ucznia to pierwszy z najważniejszych szkolnych momentów w życiu każdego dziecka. To oficjalne przyjęcie do grona uczniów, to chwila, do której warto wracać wspomnieniami.
25 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość  Pasowania na Ucznia. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe,  dekoracja sali gimnastycznej  – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Na uroczystość przybyli rodzice pierwszoklasistów, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście.

Uczniowie klas drugich przedstawili przygotowany pod okiem swoich pań Agnieszki Krasoń, Joanny Haznar -Kowalczyk i Magdaleny Malinowskiej, program artystyczny, podczas którego pierwszoklasiści mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Krystyna Węgrzyn.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Stefanii Sempołowskiej w Lubinie.  Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz słodkich upominków przez wychowawców klas pierwszych.  Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci.
Na pewno uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

 

Skip to content