Okulary VR na zajęciach angielskiego

Na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego uczniowie klasy 6c mieli okazję zobaczyć wirtualny świat przy użyciu okularów VR. Okulary posłużyły nam do oglądania i porównywania różnych miejsc na świecie – wybraliśmy się w podróż do Londynu, oglądaliśmy nowojorski Central Park z lotu ptaka, a także mogliśmy porównywać górski, pustynny i wulkaniczny krajobraz. 

Następnie do stolicy Zjednoczonego Królestwa przenieśliśmy się również za pomocą dotykowej tablicy multimedialnej. Uczniowie zwiedzali wirtualnie Londyn, oglądając najważniejsze zabytki w widoku 360°. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć ze sławnym piętrowym autobusem. Okulary wywołały wiele emocji, a uczniowie czekają na kolejne takie zajęcia z użyciem okularów VR i innych nowoczesnych technologii.

Okulary VR zostały zakupione dzięki udziałowi naszej szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. 

Zajęcia odbywały się ramach innowacji „CLIL – nauczanie zintegrowane. Angielski i inne dziedziny nauki.” prowadzonej przez panią Katarzynę Lickiewicz

Skip to content