Lubińska SP9 w podróży do świata lepszej edukacji…

Lubińska 9 przygotowując się do przyjęcia pierwszoklasistów, rozpoczęła przygodę z niecodzienną metodę PLANU DALTOŃSKIEGO. Przy okazji skorzystają na tym starsi uczniowie ?

W sobotę 09 marca 2024 r.  nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie  poszukiwali praktycznych metod nauczania,  biorąc udział w szkoleniu z podstaw PEDAGOGIKI PLANU DALTOŃSKIEGO. W podróż do świata lepszej edukacji zabrali  uczestników Państwo Sowińscy Swoją obecnością zaszczycili uczestników warsztatów Państwo Anna i Robert Sowińscy, którzy propagują ten  nurt wychowania.

„Pragniemy dotrzeć do każdego ucznia, do szczególnie uzdolnionego, ale też mającego trudności i radzenia sobie w szkole podstawowej. Staramy się przygotować dzieci do samodzielnego funkcjonowania w dorosłym życiu. To właśnie Plan Daltoński odrzuca  wiele założeń tradycyjnego nauczania. Chcemy spróbować dać dzieciom,  przede wszystkim, znacznie więcej swobody. Zależy nam aby dzieci stały się kreatywne, ciekawe świata i wyrosły na odpowiedzialnych i pewnych siebie dorosłych ludzi – Krystyna Węgrzyn, dyrektor SP9 w Lubinie.

„Pierwszy raz osobiście zawitaliśmy do Lubina. Dzięki Edycie Pazik, która była nauczycielką w prowadzonej przeze mnie daltońskiej szkole, zebrana została grupa z różnych szkół podstawowych. Nauczycielki zgodnie powiedziały, że chcą coś zmienić, ponieważ – widzą, że jest taka potrzeba. Jedna z uczestniczek głośno podsumowała – miałam obawy przed planem daltońskim, a to jest stan umysłu… Niesamowita grupa, złożona z tych, którzy jeszcze nic o planie daltońskim nie wiedzieli i tych, którzy mieli już certyfikat nauczyciela daltońskiego – Edyta Pazik i Anna Gębka. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas” – Pani Anna Sowińska, prowadząca.

„To była moja pierwsza styczność z planem daltońskim, dziękuję za teoretyczne i praktyczne wprowadzenie do tej metody. Elementy planu wykorzystam na moich lekcjach matematyki i informatyki, mam już pewne pomysły” – Lidia Lasz, nauczycielka matematyki i informatyki w SP9 w Lubinie.

„… zdaję sobie sprawę, że efektem może też być mętlik w głowie. Czasem „coś” jest początkiem naprawdę „czegoś” większego!

… i o to chodzi – ważne, aby zacząć” – Anna Sowińska, prezes fundacji Plandaltoński.pl.

Z cała pewnością warsztaty zostały przeprowadzone w sposób ciekawy, angażując do myślenia i tworzenia kreatywnych pomysłów do pracy w lubińskiej 9.

„Bardzo dziękuję za niesamowicie ciekawe szkolenie, które na pewno wniesie dużo dobrego do mojego warsztatu pracy. W prowadzących jest tyle pozytywnej energii, że zarażają nią innych – Magdalena Malinowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, pedagog specjalny w SP9 w Lubinie.

Państwo Sowińscy niezawodni w swoim fachu, poprowadzili szkolenie z przytupem. Każdemu coś w głowie zostanie.

„W naszych głowach z pewnością zostanie wiele cennych informacji. Pani Aniu i Panie Robercie jeszcze raz dziękujemy za tak cudownie przeprowadzone szkolenie…mam nadzieję, że zarazili Państwo kolejną grupę nauczycieli, którzy podejmą wyzwanie i zmierzą się z PLANEM DALTOŃSKIM – Edyta Pazik, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, pedagog specjalny w SP9 w Lubinie.

„Ślicznie dziękuję za ciepłe słowa – miałam ułatwione zadanie, mając prawą rękę u boku – Panią Edytę Pazik, nauczycielkę z SP9 w Lubinie. Ożyły wspomnienia prowadzenia wspólnej klasy- to był dobry czas, za który dziękuję. Tak coś czuję, że zielone u Was wzrośnie” – Anna Sowińska, prezes fundacji Plandaltoński.pl.

 

Skip to content