Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole.

11 listopada 1918 r. to data ważna dla każdego Polaka. W tym dniu, po 123 latach zaborów, po ponad wieku bolesnych zmagań i walki o Ojczyznę, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo.
W naszej szkole, jak co roku, uczciliśmy pamięć bohaterów, którym zawdzięczamy odzyskanie wolności. Na korytarzach pojawiły się okolicznościowe gazetki, a 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, cała społeczność szkolna wysłuchała przez radiowęzeł audycji przygotowanej przez klasy 4b, 5a i 8b. Treści w niej zawarte w przystępny sposób przypomniały nam czasy niewoli narodu polskiego oraz wzruszający i uroczysty moment odzyskania niepodległości. Można było też usłyszeć – i pośpiewać w klasach – kilka pieśni patriotycznych z tamtego okresu.
Za pieczę nad przygotowaniem Święta Niepodległości dziękujemy paniom Katarzynie Konefał-Hajek, Ewelinie Guerra Sanchez i Halinie Żerelik.
Skip to content