Konkurs Kulturowy „1 z 10″ czyli ” 1 z 22″

Dnia 22 kwietnia 2024 r. odbył się szkolny Konkurs wiedzy na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, w którym wzięło udział 22 uczniów z klas 7 i 8.

Przygotowując się do rozgrywki, należało samodzielnie znaleźć odpowiedzi na 130 pytań, a co najważniejsze, zapamiętać zdobyte informacje. W I rundzie uczniowie mieli 10 sekund na odpowiedź, a w kolejnych już tylko 5, co w połączeniu z niewielkim stresem towarzyszącym zmaganiom konkursowym nie ułatwiało im zadania. Po wyczerpaniu puli pytań jawnych na polu walki pozostało 4 najlepszych uczestników: Nadia Sałapata (kl. 7a), Zuzanna Walczak (kl. 8a), Aleksandra Niewiadomska (kl. 8a) oraz Eryk Kuczak (kl. 7c). O zwycięstwie zdecydowały pytania bonusowe, których treści uczniowie wcześniej nie znali. Najlepiej poradziła sobie z nimi Zuzanna Walczak, wygrywając cały konkurs, II miejsce zajął Eryk Kuczak, a III lokatę Aleksandra Niewiadomska. Na duże uznanie zasłużyła też czwarta uczestniczka finału, NS.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom!


Skip to content