KOMA

Uczniowie naszej szkoły postanowili spróbować swoich sił w nietypowym konkursie matematycznym KOMA, organizowanym przez Instytut Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs ten ma niespotykaną formę, ponieważ nie korzysta z wcześniejszej zdobytej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. W tym konkursie ważna jest umiejętność słuchania i robienia notatek z przeprowadzonego wykładu, a następnie posługiwanie się nimi podczas pisania zadań konkursowych. Wykłady finałowe odbywają się na uczelni wyższej, co czyni konkurs jeszcze bardziej atrakcyjny. W obu etapach uczniowie wysłuchują wykładu z matematyki, a potem rozwiązują zadania dotyczące tego tematu, gdzie mogą korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek.

W roku szkolnym 2022/2023 konkurs rozgrywany jest w kategoriach wiekowych: młodzicy, juniorzy oraz licealiści. W dniach 29-30 września w etapie szkolnym uczniowie klas 4 i 5 zmagali się w kategorii młodzicy, natomiast klasy 7 i 8 w kategorii juniorzy. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie listy finalistów i możliwość udziału w finale, który odbędzie się już 10 grudnia 2022 roku.