Igrzyska Młodzieży w pływaniu drużynowym

W dniu 6 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się Igrzyska Młodzieży w pływaniu drużynowym, podczas których Szkoła Podstawowa nr 9 zajęła dwa II miejsca na podium.

Uczennice zdobyły drugie miejsce w sztafecie stylem dowolnym zdobywając 110 punktów. Na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Rudnej oraz na trzecim miejscu- Szkoła Społeczna.

W składzie drużyny:
Julia Michalska 5B
Karolina Górnacka 7C
Aleksandra Grabowska 7C
Liliana Rychter 7C
Aleksandra Wieczorek 7C
Sofiia Tryfonova 8B
Martyna Antonowicz 7A

W stylu motylkowym wystartowała Ola G. z kasy 7C, 25 metrów przepłynęła zdobywając drugie miejsce.
W stylu grzbietowym wystartowała Sofiia z czasem 52,00 sek., tym samym zajmując drugie miejsce, na czwartym miejscu znalazła się Martyna.
W stylu klasycznym trzecie miejsce zajęła Liliana z czasem 1:02:00 sek.
W stylu dowolnym wystartowała Karolina zajmując czwarte miejsce z czasem 41:44 sek., piąte miejsce zdobyła Julia z 5B z czasem 49:56 sek., oraz szóste miejsce należało do Oli W, która wywalczyła 50,00 sek.
Po konkurencjach dziewcząt odbył się Finał Powiatu w Pływaniu drużynowym Chłopców. Tu również stanęliśmy na podium zajmując 2 miejsce z czasem.

Skład drużyny:
Łukasz Kwiatkowski 7A
Sebastian Nawara 7A
Adam Strzelczyk 7A
Piotr Nieć 7B
Fabian Pawłowski 7B
Igor Toporowski 7C
Michał Wasyłeczko 8A

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja SP w Rudnej.

Do zawodów zostali przygotowani przez Natalię Niedźwiedź oraz Mateusza Wolskiego.
Bardzo Wam dziękujemy za wielkie emocje i gratulujemy kolejnych sportowych sukcesów!