GALA OLIMPIADY KOPERNIKA 2021/2022

08 kwietnia 2022 r. został rozstrzygnięty finałowy etap trzeciej edycji powiatowego przedmiotowego konkursu Olimpiada Kopernika, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Uczniowie z osiemnastu szkół podstawowych powiatu lubińskiego, m. in. z:   Lubina, Polkowic, Chobieni, Jawora, Chojnowa czy Chocianowa zmagali się z zadaniami z 7 przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, fizyki, biologii, ekologii i geografii. Pokonywali poszczególne etapy, aż do finału, z którego wyłoniono po sześciu laureatów z każdego przedmiotu. Uczniowie naszej szkoły zdobyli aż pięć tytułów laureata, zyskując punkty rekrutacyjne do szkoły średniej oraz nagrody rzeczowe. Oto oni: 

 • Adrian Kułaczkowski z klasy VII a – laureat I nagrody z matematyki (przygotowanie do konkursu
  p. Joanna Michalska – Łuczak)
  oraz laureat III nagrody z języka polskiego  (przygotowanie p. Joanna Haznar – Kowalczyk) 
 • Filip Sośnicki z klasy VIII a – laureat IV nagrody z fizyki (przygotowanie p. Joanna Krasny) 
 • Julia Wojciechowska z klasy VIII b – laureatka VI nagrody z języka polskiego (przygotowanie
  p. Joanna Haznar – Kowalczyk)
   
 • Wiktoria Wojtera z klasy VIII d – laureatka III nagrody z języka angielskiego (przygotowanie
  p. Katarzyna Lickiewicz)
   

Uroczystą galę wręczenia nagród uświetnili licealiści poprzez atrakcyjny program artystyczny. Nie sposób pominąć faktu, że wśród młodych artystów na scenie znaleźli się także absolwenci naszej szkoły.  

Serdecznie gratulujemy sukcesów laureatom oraz ich opiekunom. 

Zachęcamy uczniów do udziału w przyszłorocznej czwartej edycji konkursu Olimpiady Kopernika 2022/2023.  

 

 

 

Skip to content