Finał Powiatu w Pływaniu

W dniu 1 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Finał Powiatu w Pływaniu Dziewcząt. Były to kolejne zawody drużynowe, w których Szkoła Podstawowa nr 9 zajęła I miejsce na podium.
Aleksandra Dasek.
Uczennice zdobyły pierwsze miejsce w sztafecie stylem dowolnym w czasie 4:11 zdobywając tym samym 140 punktów,.

Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Społeczna (4:42) ze 113 punktami, ostatnie trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 14 z 98 punktami (5:13).

W stylu motylkowym wystartowała Hanna Pisarska z kasy 8A, 50 metrów przepłynęła w czasie 51,20 sek.
W stylu grzbietowym triumfowała Monika Wasyłeczko (8A) z czasem 49,07 sek., na drugim miejscu znalazła się Sofiia Tryfonova (7B) – 52,42 sek., czwarte miejsce w powyższej konkurencji zdobyła Aleksandra Dasek (8C) z czasem 55,83 sek.
W stylu klasycznym drugie miejsce zajęła Justyna Fąfrowicz (8A) z czasem 51,06 sek., natomiast Małgorzata Urban (8A) dopłynęła z czasem 59,32 sek.
W stylu dowolnym wystartowała Julia Peno (7A) zajmując pierwsze miejsce z czasem 35,16 sek.!

Po konkurencjach dziewcząt odbył się Finał Powiatu w Pływaniu Chłopców. Tu również stanęliśmy na podium zajmując 3 miejsce z czasem 4,00 min. oraz 111 punktami. Do miejsca II uczestnikom zabrakło zaledwie 2 punktów.

Ksawery Kowalski.

Czwarte miejsce zajęła reprezentacja SP 14 zdobywając 79 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Społeczna ze 113 punktami, natomiast pierwsze miejsce zdobyła SP Rudna ze 118 punktami.

W sztafecie stylem dowolnym I miejsce zajęła SP Społeczna z czasem 3,43 min, drugie miejsce wywalczyła SP Rudna z czasem 3,47 sek., ostatnie miejsce na podium wywalczyli reprezentanci naszej szkoły z czasem 4,00 min. Czwarte miejsce przypadło SP 14 z czasem 4,39 min.

W stylu motylkowym wystartował Wojtek Hałasiewicz z kasy 8A, 50 metrów przepłynął w czasie 40,81 sek. tym samym zajmując pierwsze miejsce. Niestety uczestnik otrzymał mniejszą liczbę punktów ze względu na niedopełnienie przepisów FINA w trakcie wyścigu.
W stylu grzbietowym triumfował Marcel Szustak (8B) z czasem 41,40 sek.
W stylu klasycznym pierwsze miejsce zajął Krzysiu Załęczny (8C) z czasem 46,82 sek.
W stylu dowolnym wystartowali Aleksander Tęcza (8A) zajmując drugie miejsce z czasem 37,74 sek., Adam Wawrzonkowski (8C) uplasował się na miejscu szóstym z czasem 42,31 sek., oraz Aleksander Frankowski zajmujący dziewiąta pozycję z czasem 48,14 sek.

Nasi uczniowie w zawodach indywidualnych byli bezkonkurencyjnie, bardzo Wam dziękujemy za wielkie emocje i gratulujemy kolejnych sportowych sukcesów!