Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków, ustanowionego w 2001 roku przez Radę Europy i we współpracy z Komisją Europejską,  jest ukazywanie korzyści płynących z uczenia się języków, takich jak umożliwienie Europejczykom porozumiewania się oraz poznawania tradycji i kultury Europy. Europejski Dzień Języków stanowi także możliwość uświadomienia sobie, iż na obszarze Europy istnieje ponad 40 uznanych języków regionalnych i mniejszościowych, używanych w ponad stu społecznościach.

 

Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. We wtorek 26 września przywitały nas korytarze ozdobione informacjami o językach krajów europejskich. Uczniowie mogli zeskanować QR kody i posłuchać wypowiedzi w różnych językach, przeczytać ciekawostki i angielskie cytaty dotyczące nauki języków.

Na długiej przerwie korytarz drugiego piętra wypełnił się uczniami, którzy postanowili wziąć udział w wyzwaniu „Wear your English T-shirt to school challenge”. Na koszulkach pojawiło się pełno zabawnych i pozytywnych napisów. Następnie uczniowie dzielnie przystąpili do zadań i zajęli się poszukiwaniem informacji o krajach i językach. Z jakiego kraju pochodzi Dracula? Który kraj ma kształt buta? Na te i inne pytania (zadane oczywiście po angielsku) należało znaleźć odpowiedzi. Uczniowie wykazali się duchem walki i umiejętnością współpracy. Nie zabrakło też czasu na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia w kolorowej ramce. Spośród klas, które wzięły udział w wyzwaniach, zostały wylosowane słodkie nagrody.

Uroczystość przygotowała pani Katarzyna Lickiewicz, z pomocą uczennic klas 8a, 6a i 6c.

Skip to content