Ekscentrycy polscy – warsztaty.

Uczniowie klasy 6a wzięli udział w ogólnopolskim  konkursie  „Ekscentrycy polscy” i wygrali dla szkoły warsztaty w postaci wielkoformatowej gry planszowej. (więcej o tym https://www.sp9lubin.pl/sukces-w-ogolnopolskim-konkursie-ekscentrycy-polscy/ ).
W piątek 27 października 2023r. edukatorzy z fundacji odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie czterech klas uczestniczyli w prowadzonych przez nich warsztatach – wielkoformatowej grze planszowej “Ekscentrycy polscy”. Podczas zabawy dzieci rywalizowały ze sobą, jednocześnie w przyjemny sposób ucząc się historii. Między innymi podejmowały decyzje, czy do rozwiązania trudnych sytuacji historycznych użyć wiedzy, zaradności czy siły. Warsztaty dostarczyły wielu emocji i poszerzyły wiedzę historyczną uczniów. Uczestnicy komentowali, że to była najfajniejsza lekcja historii, w jakiej brali udział.

Skip to content