Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 8 lutego 2022r. W naszej szkole uczniowie realizowali projekt Dzień Bezpiecznego Internetu na lekcjach informatyki i godzinach z wychowawcom.
Odbył się również konkurs na plakat dotyczący bezpieczeństwa w Internecie, który rozstrzygnięty zostanie już wkrótce.

Skip to content