Be Irish for a Day – Dzień Świętego Patryka w Szkole Podstawowej nr 9

15 i 18 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie świętowali Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Został on zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego. Z tej okazji już od tygodnia uczniowie przygotowywali się do tego święta. Klasy poznawały historię zielonej wyspy,  słuchały ciekawostek o Irlandii, oglądały historię o Świętym Patryku w wersji angielskiej, poznawały symbole oraz słownictwo związane ze świętem – m.in. idiomy dotyczące szczęścia. Na hallu można było zobaczyć piękne czterolistne koniczyny, przygotowane przez uczniów klas I i II, a na tablicach pojawiły się najważniejsze fakty o Dniu Świętego Patryka. Uwieńczeniem całego tygodnia była dwudniowa zabawa. Zarówno w piątek, jak i w poniedziałek uczniowie, którzy przyszli ubrani na zielono byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych. Na przerwach wszyscy wzięli udział w poszukiwaniu czterolistnych koniczynek, które można było wymienić na złote czekoladowe monety. Można było również zrobić sobie zdjęcie jako Leprechaun- zielony skrzat, w stworzonej przez uczniów fotobudce. Największą atrakcją cieszyło się malowanie twarzy – na wielu policzkach pojawiły się czterolistne koniczyny.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka.

 

Skip to content